Zastosowanie:
Przeciwwskazania:
AEROFAT® – to nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i niezwykle skuteczna metoda masażu podciśnieniowego na twarz i ciało.
Dzięki tej niezwykłej technologii otrzymujemy rewelacyjne rezultaty w odchudzaniu, modelowaniu sylwetki i likwidowaniu celluliitu. Efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu.
Lipodermology to zabieg idealny dla Ciebie. To masaż podciśnieniowy, który działa na skórę i tkankę łączną.
Zabieg przy użyciu AEROFAT® – to opracowana przez naukowców rewelacyjna metoda nieinwazyjnego wyszczuplania przez zmniejszenie komórek tłuszczowych za pomocą masażu podciśnieniowego, co wywołuje zmniejszenie obwodów ciała: brzucha, pośladków, ud i bioder oraz ukształtowanie sylwetki.
Kiedy można zobaczyć rezultaty?
Poprawa jest odczuwalna już po pierwszym zabiegu. Jednak optymalne wyniki widoczne są po serii około 12 zabiegów wykonywanych co drugi dzień. Większość klientów zauważa obniżenie wielkości ubrań o 1-2 rozmiary. MASAŻ PRÓŻNIOWY zwiększa krążenie płynów. Ta poprawa jest odczuwalna przy pierwszej sesji. Klientka wraca do domu w lepszym nastroju. Widocznie zwiększa się diureza (cząsteczki tłuszczu są usuwane w naturalny sposób wraz z moczem). Razem z nadmiarem wody usuwane są toksyny, które powodują zmniejszenie się cellulitu.
Działanie fizjologiczne:
Efekty:
Dla kogo jest kriolipoliza?
To metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Wynikiem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej. Na skutek mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg nie wymaga robienia badań ani żadnych przygotowań. Trwa od pół godziny do 50 minut. Specjalny aplikator zostaje przyłożony do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej. Aplikator jest próżniowy i zasysa tkankę (fałdę skóry wraz z tkanką tłuszczową) do komory, w której znajdują się płytki chłodzące. Dzięki aplikatorowi zostaje pobrane ciepło z komórek, zgodnie z wybranym profilem zabiegowym.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest nieinwazyjny i raczej bezbolesny, chociaż można poczuć zimno i odczucie zasysania skóry. Mogą pojawić się zaczerwienienia i siniaki. W przypadku niektórych osób może też wystąpić na krótko osłabienie czucia w obszarze skóry poddanej zabiegowi. Możę się pojawić niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie resorpcji. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność bez uczucia jakiegoś szczególnego dyskomfortu.
Kto może wykonać zabieg?
Lekarz, pielęgniarka, fizykoterapeuta lub kosmetyczka. Musi mieć wiedzę o przeciwwskazaniach, na jakie obszary nie można stosować zabiegu, musi umieć rozpoznać skórę uszkodzoną, podrażnioną lub ze zmianami (znamiona, itp.).
Co się dzieje po zabiegu?
Rezultaty nie są widoczne od razu. Trzeba czekać od kilku tygodni do kilku miesięcy, aby organizm pozbył się uszkodzonych podczas zabiegu komórek tłuszczowych. Są one usuwane z ciała powoli, w trakcie procesu metabolicznego organizmu, tak samo jak tłuszcze pochodzące z pożywienia. Częstotliwość wykonywania zabiegów w serii – z uwagi na to, iż rezultaty widoczne są dopiero po ok. 3 tygodniach od zabiegu, kolejny zabieg na ten sam obszar można wykonać nie wcześniej niż po upływie 4 tygodni od zabiegu poprzedzającego. Dopiero po czterech miesiącach można oglądać finalny efekt. Gabinety kosmetyczne obiecują, że można stracić do 40 proc. tkanki tłuszczowej z obszaru poddanego zabiegowi. Efekty powinny się utrzymać przynajmniej pół roku. Około 30% do 40% efektów zabiegu będzie widoczne w ciągu 15 dni, ale aby w pełni docenić najważniejsze rezultaty zabiegu musimy odczekać co najmniej 6 tygodni. Dopiero w tym momencie zdecydujemy o potrzebie kolejnej sesji.
Dla kogo jest kriolipoliza?
Na pewno nie dla osób chcących się pozbyć tkanki tłuszczowej z dużych obszarów. Efekty kriolipolizy najlepiej widać na małych obszarach. Zabieg jest najczęściej stosowany w trzech obszarach: na brzuchu, plecach (boczkach) i tzw. bryczesach, czyli dolnej partii bioder i górnej partii ud. Nie poleca się jednak kriolipolizy osobom, które chcą zredukować obwód ud, bioder czy pozbyć się tłuszczu z dużych powierzchni ciała.
Rezultaty
Pierwszych widocznych rezultatów można się spodziewać 2-3 tyg po zabiegu. Komórki tłuszczowe uszkodzone w wyniku działania niskiej temperatury będą stopniowo usuwane przez makrofagi – komórki żerne układu odpornościowego i metabolizowane. To tempo test indywidualne dla każdego organizmu i nie da się go z góry założyć. Dlatego efekty uwidaczniają się w różnym czasie od pierwszego zabiegu.
Zalety kriolipolizy:
Skutki uboczne:
Na skutek działania podciśnienia i niskiej temperatury do 10 stopni C, można zaobserwować:
Bezpieczeństwo zabiegu:
Z uwagi na to, że do komory głowicy zasysana jest jedynie skóra i tkanka tłuszczowa, nie istnieje ryzyko przeziębienia organów wewnętrznych. Takie ryzyko istniałoby jedynie w przypadku chłodzenia tradycyjną głowicą krio do zabiegów miejscowych, ale w przypadku kriolipolizy nie musimy się obawiać tego ryzyka.
Przeciwwskazania:
Bezpieczne kolczykowanie nietypowych części ciała (w naszym gabinecie mowa o uchu, brwi , pępku , skrzydełku nosa) wymaga absolutnego reżimu sanitarnego i fachowej wiedzy na temat budowy skóry , przyległych tkanek podskórnych , przydatków oraz przeciwwskazań do wykonania zabiegu ze strony personelu.
Kolczykujemy tylko skórę zdrową i osobę zdrową. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzamy staranny wywiad , wykluczamy przeciwwskazania , ostrzegamy przed ewentualnymi komplikacjami i dyskomfortem związanym z naruszeniem skóry i obecnością ciała obcego w świeżej ranie (bolesność , obrzęki , nieznaczne sączenie , czasem utrudnienia w funkcjonowaniu) i prosimy o pisemną zgodę na zabieg .
Do zabiegu używamy jednorazowych podkładów , sterylnych rękawic , kolczyków przeznaczonych do kontaktu z naruszoną ciągłością tkanek , w sterylnych opakowaniach otwieranych w czasie zabiegu , narzędzi sterylizowanych w sterylizatorni szpitalnej , środków dezynfekcji skóry i powierzchni zalecanych przez organy kontroli sanitarnej. Po zabiegu upewniamy się o dobrym samopoczuciu klienta , instruujemy ponownie co do pielęgnacji po zabiegu w domu i wręczamy zalecenia na piśmie. Materiały skażone zabezpieczamy w specjalnych pojemnikach do utylizacji , a narzędzia po dezynfekcji są kierowane do sterylizacji.
Należy mieć na uwadze, że w zależności od miejsca na ciele- całkowite wygojenie może trwać nawet kilka miesięcy.
Należy mieć na uwadze, że przekłucie chrząstki ucha może powodować większy lub mniejszy przerost tkanki zwany ziarniną.
Przeciwwskazania do piercingu: